26.07.2022, 22:19 | |
Виклики часу зумовили розроблення Концепції «Нова українська школа» – Як стимулювати їх інтерес на уроці? Що робити, щоб поліпшити пам'ять учнів, які, за своєю природою, є візуалами? Скажете, що існують десятки, а може й сотні методів з “прокачування” мозку, адже він таїть у собі багато можливостей, доступ до яких часто обмежений. "Їжте гіркий шоколад", "Вішайте стікери по всьому будинку", "Починайте з найважливіших справ" і багато інших порад можна відшукати в інтернеті, суть яких зводиться до одного - підштовхнути мозок до швидкої роботи, запустити його на повну котушку або навіть "обдурити". І все для того, щоб виконати багато справ, запам'ятати більше інформації. Ні, це не те! У 80-х роках ХХ століття був винайдений ще один такий спосіб — технологія Mind Mapping або використання ментальних карт. І як показує практика, метод далеко не гірший, і заслуговує на увагу. Ма́па думо́к або ма́па па́м'яті, ро́зуму, асоціати́вна ка́рта (англ. Mind map) — діаграма на якій відображають слова, ідеї, завдання, або інші елементи, розташовані радіально навколо основного слова або ідеї. Використовуються для генерування, відображення, структурування та класифікації ідей, і як допоміжний засіб під час навчання, організації, розв'язання проблем, прийняття рішень, та написання документів. Інтелект-мапи - це інструмент, що дозволяє: •простіше працювати з інформацією: запам'ятовувати, розуміти, відновлювати логіку.
•зручно використовувати для презентації матеріалу й наочного пояснення своєї позиції співрозмовникам
•дозволяє простіше приймати рішення, створювати плани, розробляти проекти.
Фіксації інформації. Ментальні карти - зручна форма запису даних, що дозволяє навіть при великому обсязі уявити її в ємній формі. Запам'ятовування інформації. Коли записуєш щось у зручній легкій формі, це автоматично відкладається у голові. Легкого доступу до інформації. Дані, записані так у ментальних мапах,що легко згадати, навіть кинувши них лише одне погляд. Аналізу інформації. Ментальна мапа побудована таким чином, що дозволяє побачити раніше не помічені зв'язки між її частинами, дрібні невраховані деталі, що дуже цінно при прийнятті рішень. Також з її допомогою можна окинути всю інформацію загалом, комплексно, що загалом допомагає розібратися у темі та краще зрозуміти ці дані. Мета курсу: Навчитися використанню ментальних мап в освітньому процесі, що розширює можливості організації інтерактивного навчання. З допомогою ментальних мап засвоїти широкий спектр можливостей загальнодидактичних методів навчання, що визначають різний характер навчальної діяльності: пояснювально-ілюстративного, репродуктивного, методу проблемного викладу, частково-пошукового, дослідницького.
Анонс курсу
Алгоритм роботи з курсом:1. Реєстрація та оплата курсу. Курс представлений наступними відео уроками: 1.Вступ. Ментальні мапи - техніка візуалізації мислення ( 20 хв) На курсі
Компетентності, які формуватимуться в процесі курсу та виконання завдань. 1. Інформаційна компетентність, яка передбачає володіння інформаційними технологіями, уміння опрацьовувати різні види інформації. 2. Комунікативна компетентність - це вміння вступати в комунікацію (спілкування), бути зрозумілим, спілкування без обмежень. 3. Продуктивна компетентність - це вміння працювати, отримувати результат, ухвалювати рішення та відповідати за них. 4. Предметна компетентність, до змісту якої входить володіння певними засобами навчання у сфері навчального процесу (спеціальність). Це сукупність умінь і навичок, необхідних для стимулювання активності як окремих учнів, так і колективу в цілому. Обсяг годин підвищення кваліфікації: 15 годин (0,5 кредиту ЄКТС), включаючи практичну роботу. Курс буде корисним:
учителям-предметникам, Сертифікат: Після опрацювання курсу учасники отримують сертифікат, згідно діяльності суб'єкта підвищення кваліфікації, яким являється автор курсу ФОП Кодола Валентина Іванівна .
| |
| |
Переглядів: 306 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |