08.08.2021, 16:11 | |
У Концепції Нової української школи задекларовано зміни підходів до оцінювання результатів навчання. Одним із таких підходів є формувальне оцінювання, яке вважають оцінюванням для поліпшення навчання. Формувальне оцінювання створює можливість учителю відслідковувати процес просування учня до навчальних цілей.і вчасно вносити корективи в навчальний процес. Для учня формувальне оцінювання слугує рекомендацією до дії, а не педагогічним вироком. В країнах ЄС формувальне оцінювання розглядається, як засіб для підняття стандартів освіти та рівня мотивації учнів до навчання. Так, у документі Європейської комісії «Покращення компетентностей для ХХІ століття: порядок денний для європейської співпраці з питань шкіл» наголошується, що важливою характеристикою формувального оцінювання є те, що воно, забезпечує вчителям зворотний зв’язок, дає їм можливість ураховувати учнівські потреби та сприяти учням досягати прогресу в навчанні (Improving Competencies for the 21-st Century: an Agenda for European Cooperation on Schools, 2008) Формувальне оцінювання — це інтерактивне оцінювання прогресу учнів, що дає змогу вчителю відповідно адаптувати освітній процес, опираючись на дані відстеження особистісного розвитку дітей та хід набуття ними навчального досвіду й компетентностей. (Джерело: Методичні рекомендації щодо формувального оцінювання учнів 1 класу МОН України представило в додатках до листів від 18.05.2018 № 2.2-1250 та від 21.05.2018 № 2.2-1255). В англійській мові є два слова, які позначають оцінювання: assessment та evaluation. Українською їх перекладають одним словом – оцінювання. Англійське assessment в українській трактують як оцінювання “формувальне”, “формативне”, “формуюче”, “формаційне”, “розвивальне”, “аналітичне” тощо. А evaluation перекладають як “традиційне”, “підсумкове”, “сумативне” оцінювання. Отже, даний курс надасть вчителю ті інструменти, які сприятимуть застосуванню формувального оцінювання. Навчальний курс "Онлайн інструменти формувального оцінювання" представлений наступними відео уроками 1.Formative - унікальний інструмент формувального оцінювання. (54 хв) 2.Classkick - контроль роботи учнів в режимі реального часу та швидкий зворотний зв'язок. (44 хв) 3. Quizlet - конструктор вікторин, флеш-карток і тестів.(39 хв) 4. Kahoot - програма для створення вікторин, дидактичних ігор і тестів (58 хв)
Formative Formative - інструмент формувального оцінювання, який дозволяє в режимі реального часу відслідковувати процес роботи учнів і в будь-який момент коментувати їх роботу та надавати зворотний зв'язок Учитель надає учням код доступу до тесту або посилання. Легко відслідковувати хід виконання завдань учнями. Учитель на своєму моніторі бачить, як учні працюють, може втрутитися, направити, допомогти, підказати.
Типи завдань: - вставка html-коду
- зображення
- текст
- відео
- біла дошка
- есе
- множинний вибір
- вибір кількох правильних відповідей
- коротка відповідь
- демонстрація своєї роботи
- правда неправда За підсумками виконання тесту вчитель бачить результати виконання робіт у відсотках або балах, кольором виділені правильно і неправильно виконані завдання. Можна вивести детальні результати всіх учнів в таблиці Excel і побачити, в якому саме завданні і які помилки допустив кожен учень. Classkick Classkick - це програма, яка дозволяє викладачеві контролювати роботу учнів в режимі реального часу і забезпечувати швидкий зворотний зв'язок. Учитель розробляє уроки з редагованими слайдами, де учні можуть завершити роботу, користуючись тими ж інструментами малювання, вставки посилань, зображень та звуку. Під час роботи вчитель має онлайн доступ до кожного учня, щоб побачити вживу, як виконуються поставлені їм завдання. Крім цього, вчитель може істотно збагатити арсенал формувального оцінювання учнів, де будуть відображатися не кількісні, а якісні показники їх роботи. Це додаток, який дозволяє учням і вчителям працювати разом в режимі реального часу. За допомогою Classkick вчителі можуть створювати інтерактивні робочі листи, стежити за роботою учнів, вводити корективи, працювати персонально з кожним. Для цього йому необхідно зареєструватися на сайті і в акаунті отримати код класу. За цим кодом учні можуть зайти і вписати свої прізвища (імена). Як бачимо, віртуальний клас формується відразу, у міру входу туди учнів. По ходу цього онлайн уроку можливі:
Викладачі можуть переглядати слайди кожного учня і писати на них свої коментарі або здійснювати звукову підтримку в режимі реального часу або в будь-який інший час. Quizlet Сервіс Quizlet має гарні можливості для формувального оцінювання. Створюючи флеш-картки, вчитель надалі може використати їх для різних цілей: можливість вдома учням вивчите терміни, дати, слова; створити тести; запустити гру на уроці. Kahoot Kahoot - сервіс для створення онлайн вікторин, тестів і опитувань.
Для участі в тестуванні учні просто повинні відкрити гаджет і ввести PIN-код, який представляє вчитель зі свого комп'ютера. Або просто перейти за посиланням, яке надає вчитель. РЕЄСТРАЦІЯ УЧНЯМ НЕ ПОТРІБНА. Лише вони вводять своєї ім'я та прізвище. Учневі зручно на своєму пристрої вибирати правильну відповідь. Варіанти представлені різнокольоровими геометричними фігурами. Детальніше про ресурси та як з ними працювати можна дізнатись з навчального курсу "Онлайн інструменти формувального оцінювання" Алгоритм роботи з курсом:1. Реєстрація та оплата курсу. Напрями курсу: ІКТ, Робота закладу освіти, Практичні прийоми
Набуті компетентності після проходження курсу: інформаційно-комунікативна, громадянські та соціальні, управлінська
Ресурс буде корисним:
| |
| |
Переглядів: 672 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |